A Beatles jogainak képviselője, az Apple Corps 77 millió dolláros kártérítést nyert egy floridai bíróságon a hamis termékek eladása miatt.
A The Beatles által 1968-ban alapított társaság a zenekar kreatív és üzleti érdekeinek felügyelete érdekében 1 millió dollár jutalmat kapott mind a 77 vádpontért vagyis hamisított Beatles márkájú termékek online értékesítéséért.
Az alperes nem jelent meg a bíróságon, következésképpen 2020 februárjában jogerős lett az ítélet.
Évekkel ezelőtt az Apple Corps széles körű partnerséget kötött a Sony Music által felügyelt The Thread Shop-al, online áruházzal hogy új áru-, licenc-, kiskereskedelmi és e-kereskedelmi lehetőségeket teremtsen meg a The Beatles számára az Egyesült Államokban.
A tavaly novemberben egy floridai szövetségi bíróságnál benyújtott beadvány azzal vádolták a céget, hogy hamis árukból profitáltak, amelyeken valamilyen formában a „The Beatles” és a „Beatles” kifejezésekkel szerepelnek. Egyébként mind a kettő 1993-ban került védjegyoltalom alá.
A felperesek beadványában a Subafilms Ltd filmgyártó társaság is szerepelt, amely tulajdonosa a „Yellow Subamarine” védjegyének, amely a jogvita szerint szintén megsértette a „Yellow Subamarine” kifejezés védjegyhasználati jogát.
A védjegyoltalom megsértése a pulóverektől a szőnyegekig, a hűtőmágnesekig és az óraszíjakig, a mobiltelefon tokjáiig és az ágyneműkig terjed.
“A sérelemdíjnak elegendőnek kell lennie, hogy a vádlottakat és másokat visszatartson védjegy hamisításától vagy más módon történő megsértésétől” – mondta Beth Bloom amerikai bíró.
A Thread Shop – amely többek között például tavaly óta Jimi Hendrix védjegyes termékeket is forgalmaz – a Sony Music Entertainment vezető zenekereskedő vállalata, amely több régi és új sztár bevételeinek növelésére, a márkaépítésre és a marketingre összpontosít, termékek fejlesztésével és vásárlási élményekkel. A Thread Shop divatos és funkcionális árucikkeket és életmód-termékeket tervez, gyárt és forgalmaz. Online áruházuk van, illetve butikok számára szállítanak termékeket.